Arkadaşa Cuma Mesajları 2022

Mübarek Cuma günü sevdiklerinin ve yakınlarının gününü kutlamak isteyenler Whatsapp'tan veya sosyal medyadan Dosta cuma mesajları göndererek günün anlam ve önemini hatırlatıyor. Dosta cuma mesajları kısa ve öz paylaşımlar WhatsApp, Facebook, Pinterest ve Instagram üzerinden paylaşılıyor. Cuma günü, Müslümanlar için bayram niteliğinde bir gündür. Bugünün anlam ve önemine ilişkin Dosta gönderilecek cuma mesajları sizlerle…

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Cumanız her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız mübarek olsun!

Arkadaşa En Güzel Cuma Mesajları

Resmi İndir

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Âmin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

"Allah"ım! Gece ve gündüzün getirdiklerinin şerrinden, rüzgârın ve zamanın getirdiği kötülüklerden sana sığınırız” Hayırlı Cumalar.

Allah'ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. Cumanız mübarek olsun.

RESİMLİ CUMA MESAJLARI

Resmi İndir

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar dilerim...

Dosta gönderilecek cuma mesajları

Şüphesiz benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. (En'âm, 6/162) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Allah'ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar

Dosta gönderilecek cuma mesajları

Resmi İndir

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Âmin. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah'ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Ruhumu daraltma, kalbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yolundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Âmin. HayırIı Cumalar…

AIIah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol oIsun! Hayırlı Cumalar…

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız Mübarek olsun!

Dosta cuma mesajları

Resmi İndir

Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında bilginiz var mı? O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir. Dualarınız kabul olsun…

İslam âlemine "Hayırlı Cumalar dilerim." Diler, tüm Müslümanların Cuma günün hayırlara vesile olmasını dilerim. Cumanız mübarek olsun.

Tüm İslam âleminin cumasını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı Cumalar dilerim., cumanız mübarek olsun.

Arkadaşa Gönderilecek Cuma Mesajları

Resmi İndir

Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Âmin.

Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar..

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler tövbe edin kardeşler Allah affeder..Hayırlı Cumalar.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Cuma'dır kuldan Rabbi ‘ne arzları ulaştıran, Cuma'dır tövbe kapılarını açtıran ve Cuma'da öyle bir vakit vardır ki kulu Rabbi ‘ne yaklaştıran... O vakte vâkıf olabilme duası ile... Cumamız hayırlı ve Mübarek olsun...( Âmin )

Cuma Mesajları Resimli

Resmi İndir

Ey büyük Allah'ım, kalpleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sabit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma! Cumanız mübarek olsun.

Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nail olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar

Bugün Cuma... Rabbim! Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur'an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar dilerim...

Anlamlı cuma sözleri

Resmi İndir

DOSTA CUMA MESAJLARI

Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Umutsuz olma! Olmaz deme. Umutları var eden, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. O varsa herşey var. Hayırlı Cumalar...

Dua aşktır, dua huzurdur, dua umuttur. Hayırlı, huzurlu, umutlu, aşk dolu hayırlı Cumalar dilerim. Olsun...

Şeytandan Yaradan’a sığın ki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar.

DOSTA CUMA MESAJLARI

Resmi İndir

Allah'ım, Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır. (Tirmizî, De'avât", 94) Cumamız mübarek olsun.

Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar dilerim...

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Âmin! Hayırlı Cumalar dilerim...

Allah'tan bir dua gibi Peygamber'den bir amağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…

"Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

dualı cuma mesajları

Resmi İndir

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

"Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et ALLAH için. Cumanız mübarek olsun.

Arkadaşa Güzel Cuma Mesajları 2022

Resmi İndir

Allah’ım, ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın.

Yarabbi, son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumanızı kabul etsin.

Allah'ım! Sen affedicisin, Kerim'sin, affı seversin, beni affet. Cumanız mübarek olsun.

hadislerle güzel cuma mesajları

Resmi İndir

Sizler için derlediğimiz güzel, anlamlı, resimli, kısa, farklı, öz, güzel sözlü cuma mesajları haberimizde...

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Cuma akşamınız bayram tadında olsun inşallah. Hayırlı Cumalar!

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Hayırlı cumalar

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Cuma'nız mübarek olsun

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.[Dare Kutni]

Özel Resimli Cuma Mesajları

Resmi İndir

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz… Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz… Hayırlı Cumalar dilerim.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

AIIah’ın seIamı rahmeti, bereketi üzerimize oIsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek oIsun! HayırIı Cumalar.

Arkadaşa Anlamlı Cuma Mesajları

Allah'ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.[Taberani]

Cuma günü gusledenin günahları affolur.[Taberani]

Özel Resimli Cuma Mesajları

Resmi İndir

İmkânların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar dilerim...

Sağlığımız açısından zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte tüm dünyaya ve İslam âlemine Rabbimden sağlık dilerim. Cumamız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar dilerim...

Allah'ım, ey insanların rabbi! Zararımızı gider, şifa ver. Şifa veren sensin.

En yeni resimli Cuma mesajları

Resmi İndir

Gül sevginin tacıdır, her bahar gül taçlanır. O Gül ki Muhammed'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu, sevgi dolu nice Cumalara. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar dilerim...

Cuma günü sabah namazından önce, "Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur.[İbni Sünni]

Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.

Cuma Günü Durum Paylaşımları:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!:
emotion
7
emotion
1
emotion
0
emotion
0
emotion
1
emotion
0
emotion
0
Dostlarınla paylaş:
WPDURUM KULLANICILARI NE DİYOR?
Yorum yaz
Kayınvalideye Anlamlı Anneler Günü Mesajları
Kayınvalideye Anlamlı Anneler Günü Mesajları

Anneler Günü yaklaşıyor. Şu günlerde birçok kimse ya özel bir anneler günü hediyesi...

 • Tebrikler
 • 23 saat önce
 • 46
Fransızca Doğum Günü Mesajları
Fransızca Doğum Günü Mesajları

Kimileri için doğum günleri çok özeldir. Bir yaşınıza daha girdiğiniz, bir yaş daha...

 • Tebrikler
 • 7 gün önce
 • 91
Arkadaşa Yeni Yıl Mesajları 2023
Arkadaşa Yeni Yıl Mesajları 2023

Arkadaşlara, kankalara, yeni yılda unutmak istemediğiniz tüm dostlara… Bu yıl...

 • Tebrikler
 • 1 ay önce
 • 1.1k
Çocuklar için Doğum Günü Mesajları
Çocuklar için Doğum Günü Mesajları

Bu dünyadaki en güzel şey, insanın sevdiğinden bir çocuk sahibi olmasıdır. Çocuk sevgisini...

 • Tebrikler
 • 2 ay önce
 • 1.4k
En Komik 2023 Yılbaşı Mesajları
En Komik 2023 Yılbaşı Mesajları

Komik yılbaşı mesajları! İlginç yılbaşı mesajları, yılbaşı karikatürleri, yılbaşı...

 • Tebrikler
 • 2 ay önce
 • 1.2k
30+ En Güzel Anneye Yeni Yıl Mesajları 2023
30+ En Güzel Anneye Yeni Yıl Mesajları 2023

Bu güzel sayfada sizler için anneye en güzel yılbaşı mesajlarını hazırladık. İşte...

 • Tebrikler
 • 2 ay önce
 • 2.1k
Daha fazlası
WPdurum'a abone olun

Paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız abone olun!