Arkadaşa Cuma Mesajları 2023

Güncellenme tarihi: 2023-07-19

Mübarek Cuma günü sevdiklerinin ve yakınlarının gününü kutlamak isteyenler Whatsapp'tan veya sosyal medyadan Dosta cuma mesajları göndererek günün anlam ve önemini hatırlatıyor. Dosta cuma mesajları kısa ve öz paylaşımlar WhatsApp, Facebook, Pinterest ve Instagram üzerinden paylaşılıyor. Cuma günü, Müslümanlar için bayram niteliğinde bir gündür. Bugünün anlam ve önemine ilişkin Dosta gönderilecek cuma mesajları sizlerle…

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Cumanız her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız mübarek olsun!

Duaların kabul, günlerin huzur, yüreğin coşku dolu olsun. Cumanız mübarek olsun, sevgili arkadaşım.

Cuma günü bereketiyle gelsin, yüreğine huzur dolsun. Rabbim seni her daim koruyup kollasın. Hayırlı cumalar!

Arkadaşa En Güzel Cuma Mesajları

Resmi İndir

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Âmin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

"Allah"ım! Gece ve gündüzün getirdiklerinin şerrinden, rüzgârın ve zamanın getirdiği kötülüklerden sana sığınırız” Hayırlı Cumalar.

Allah'ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim, dualarımızı kabul buyursun. Kalplerimiz bir olsun, sevgiyle dolu olsun. Cumanız mübarek olsun.

Bugün Cuma, dualarımızın en güçlü olduğu gün. Rabbim sana sağlık, huzur ve mutluluk versin. Hayırlı cumalar!

RESİMLİ CUMA MESAJLARI

Resmi İndir

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar dilerim...

Dosta gönderilecek cuma mesajları

Şüphesiz benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. (En'âm, 6/162) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Allah'ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar

Dosta gönderilecek cuma mesajları

Resmi İndir

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Âmin. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah'ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Ruhumu daraltma, kalbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yolundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Âmin. HayırIı Cumalar…

AIIah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol oIsun! Hayırlı Cumalar…

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız Mübarek olsun!

Dosta cuma mesajları

Resmi İndir

Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında bilginiz var mı? O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir. Dualarınız kabul olsun…

İslam âlemine "Hayırlı Cumalar dilerim." Diler, tüm Müslümanların Cuma günün hayırlara vesile olmasını dilerim. Cumanız mübarek olsun.

Tüm İslam âleminin cumasını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı Cumalar dilerim., cumanız mübarek olsun.

Sevgi ve hoşgörü dolu bir Cuma geçirmen dileğiyle, günün güzelliklerle süslensin. Cuman mübarek olsun, dostum.

Rabbim, yaraları sarsın, dualarımızı kabul etsin. Cumanız mübarek, kalbiniz huzurlu olsun.

Cumanın bereketi üzerinize olsun, dualarınız kabul, gününüz aydın olsun. Sevgilerle, hayırlı cumalar!

Rabbim, daima yollarını aydınlatsın, yüzünü güldürsün. Cuman mübarek olsun, arkadaşım.

Cumanın güzellikleri yüreğine dolsun, duaların kabul olsun. Allah seni her daim gözetsin. Hayırlı cumalar!

Arkadaşa Gönderilecek Cuma Mesajları

Resmi İndir

Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Âmin.

Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar..

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler tövbe edin kardeşler Allah affeder..Hayırlı Cumalar.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Cuma'dır kuldan Rabbi ‘ne arzları ulaştıran, Cuma'dır tövbe kapılarını açtıran ve Cuma'da öyle bir vakit vardır ki kulu Rabbi ‘ne yaklaştıran... O vakte vâkıf olabilme duası ile... Cumamız hayırlı ve Mübarek olsun...( Âmin )

Cuma günü sevgiyle, umutla ve huzurla dolu olsun. Rabbim dualarımızı kabul etsin, seni ve tüm sevdiklerini korusun.

Cuma Mesajları Resimli

Resmi İndir

Ey büyük Allah'ım, kalpleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sabit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma! Cumanız mübarek olsun.

Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nail olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar

Bugün Cuma... Rabbim! Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur'an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar dilerim...

Anlamlı cuma sözleri

Resmi İndir

DOSTA CUMA MESAJLARI

Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Umutsuz olma! Olmaz deme. Umutları var eden, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. O varsa herşey var. Hayırlı Cumalar...

Dua aşktır, dua huzurdur, dua umuttur. Hayırlı, huzurlu, umutlu, aşk dolu hayırlı Cumalar dilerim. Olsun...

Şeytandan Yaradan’a sığın ki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar.

Sevgili arkadaşım, bugün Cuma! Umarım bu güzel gün, senin için bereketli, huzurlu ve mutlu bir başlangıç olur. İyi Cumalar!

Cuma günü geldiğinde kalbim huzurla doluyor çünkü senin gibi harika bir arkadaşa sahip olduğumu hatırlıyorum. İyi ki varsın! Mutlu Cuma'lar dilerim.

DOSTA CUMA MESAJLARI

Resmi İndir

Allah'ım, Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır. (Tirmizî, De'avât", 94) Cumamız mübarek olsun.

Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar dilerim...

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Âmin! Hayırlı Cumalar dilerim...

Allah'tan bir dua gibi Peygamber'den bir amağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar…

"Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

dualı cuma mesajları

Resmi İndir

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

"Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et ALLAH için. Cumanız mübarek olsun.

Cuma günü dualarımızın kabul olduğu özel bir gün. Rabbim bize sağlık, huzur ve bereket versin. Seninle her zaman güzel dualarda buluşmak dileğiyle. İyi Cumalar!

Cuma günü birlikte dua edip sevinçlerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Arkadaşlığımızın daima sıcak ve samimi olması dileğiyle, mutlu Cuma'lar!

Sevgili arkadaşım, Cuma günü sana hayırlar getirsin, duaların kabul olsun ve yüzün hep gülsün. Güzel bir gün geçirmen dileğiyle, iyi Cumalar!

Arkadaşa Güzel Cuma Mesajları 2022

Resmi İndir

Allah’ım, ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın.

Yarabbi, son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumanızı kabul etsin.

Allah'ım! Sen affedicisin, Kerim'sin, affı seversin, beni affet. Cumanız mübarek olsun.

Cuma günü sevdiklerinle bir araya gelip mutlu anılar biriktirmen dileğiyle. Rabbim bize sağlık, huzur ve güzellikler versin. İyi Cumalar!

Arkadaşım, Cuma günü tüm duaların gerçekleştiği, sevgi ve bereketin yoğun olduğu bir gün. Hayırlı Cumalar dilerim, günün güzelliklerle dolu olsun.

Cuma günü, kalbindeki umutları yeşertmek, hatalardan ders çıkarmak ve yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir fırsattır. İyi ki varsın arkadaşım, iyi Cumalar!

hadislerle güzel cuma mesajları

Resmi İndir

Sizler için derlediğimiz güzel, anlamlı, resimli, kısa, farklı, öz, güzel sözlü cuma mesajları haberimizde...

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Cuma akşamınız bayram tadında olsun inşallah. Hayırlı Cumalar!

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Hayırlı cumalar

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Cuma'nız mübarek olsun

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.[Dare Kutni]

Özel Resimli Cuma Mesajları

Resmi İndir

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz… Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz… Hayırlı Cumalar dilerim.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

AIIah’ın seIamı rahmeti, bereketi üzerimize oIsun! Günümüz aydın Cumamız mübarek oIsun! HayırIı Cumalar.

Arkadaşa Anlamlı Cuma Mesajları

Allah'ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.[Taberani]

Cuma günü gusledenin günahları affolur.[Taberani]

Sevgili dostum, Cuma günü sana daima pozitif enerji getirsin, yüzün hep gülsün ve duaların kabul olsun. Güzel bir gün geçirmen dileğiyle, mutlu Cumalar!

Cuma günü, birlikte geçirdiğimiz anıları hatırlamak ve gelecek için umutla dolmak için güzel bir gün. Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim. İyi Cumalar!

Özel Resimli Cuma Mesajları

Resmi İndir

İmkânların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar dilerim...

Sağlığımız açısından zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte tüm dünyaya ve İslam âlemine Rabbimden sağlık dilerim. Cumamız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar dilerim...

Allah'ım, ey insanların rabbi! Zararımızı gider, şifa ver. Şifa veren sensin.

En yeni resimli Cuma mesajları

Resmi İndir

Gül sevginin tacıdır, her bahar gül taçlanır. O Gül ki Muhammed'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu, sevgi dolu nice Cumalara. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar dilerim...

Cuma günü sabah namazından önce, "Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur.[İbni Sünni]

Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.

Cuma Günü Durum Paylaşımları:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!:
emotion
9
emotion
2
emotion
1
emotion
1
emotion
2
emotion
2
emotion
1
Dostlarınla paylaş:
WPDURUM KULLANICILARI NE DİYOR?
Yorum yaz
En Güzel Yeni Yıl Tebrikleri ve Eğlenceli Tebrik Videoları 2024
En Güzel Yeni Yıl Tebrikleri ve Eğlenceli Tebrik Videoları 2024

Yeni yılın coşkusunu paylaşmanın tam zamanı! Web sitemizde, sevdiklerinizle...

 • Tebrikler
 • 3 ay önce
 • 366
40+ En Güzel Kına Gecesi Sözleri 2023
40+ En Güzel Kına Gecesi Sözleri 2023

Kına gecesi, Türk geleneklerinde düğün öncesinde düzenlenen ve gelinin arkadaşları ve...

 • Tebrikler
 • 6 ay önce
 • 2.2k
35+ En Güzel Eşe Almanca Doğum Günü Mesajları 2023
35+ En Güzel Eşe Almanca Doğum Günü Mesajları 2023

İşte eşinize yönelik Almanca doğum günü sözlerinin Türkçe anlamları: Alles Gute zum...

 • Tebrikler
 • 8 ay önce
 • 1.2k
Kürtçe Doğum Günü Mesajları Ve Türkce Anlamları
Kürtçe Doğum Günü Mesajları Ve Türkce Anlamları

Doğum günü mesajları, sevdiklerinize olan iyi dileklerinizi ifade etmek için güzel bir...

 • Tebrikler
 • 6 ay önce
 • 1.6k
İngilizce Doğum Günü Sözleri Ve Türkce Anlamları
İngilizce Doğum Günü Sözleri Ve Türkce Anlamları

Sevgiliye, eşe, biricik aşkınıza göndereceğiniz ingilizce doğum günü kutlama mesajlarını...

 • Tebrikler
 • 7 ay önce
 • 871
Kürtce Oğluma Doğum Günü Mesajları ve Türkce Anlamlari
Kürtce Oğluma Doğum Günü Mesajları ve Türkce Anlamlari

Tabii ki! İşte Kürtçe olarak oğlunuzun doğum günü için kullanabileceğiniz birkaç cümle...

 • Tebrikler
 • 7 ay önce
 • 1.6k
Daha fazlası
WPdurum'a abone olun

Paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız abone olun!