55+ adet İngilizce Arkadaşlık Sözleri ve Anlamları 2022

Arkadaşlarınıza İngilizce güzel sözler göndermek isterseniz bu içeriğimizde sizler için çeşitli İngilizce dostluk ve arkadaşlık sözlerini derledik.

A friend is a gift you give yourself. Bir arkadaş, kendine verdiğin hediyedir.

A friend is what the heart needs all the time. Arkadaş, kalbin her zaman ihtiyaç duyduğudur.

A friend to all is a friend to none. Herkese arkadaş, hiç kimseye arkadaş değildir.

“What you do not want done to yourself, do not do to others.” ‘’Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkalarına yapma.” (Konfüçyüs)

İngilizce Arkadaşlık Sözleri Kisa

Resmi İndir

“I don’t need a friend who changes when I change and who nods when I nod; my shadow does that much better.” “Değiştiğimde değişen, kafa salladığımda kafa sallayan bir arkadaşa ihtiyacım yok; gölgem bu işte daha iyi.” (Plutarhos)

Friendship is the only cement that will ever hold the world together. Dostluk, dünyayı bir arada tutacak tek çimentodur.

Friends are the bacon bits in the salad bowl of life. Arkadaşlar hayatın salata kasesindeki pastırma bitleridir.

İngilizce Arkadaşlık Sözleri ve Anlamları

Resmi İndir

It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend. Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır. William Blake

“It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages.” “Mutsuz evlilikleri bitiren şey sevgi eksikliği değil, arkadaşlık eksiğidir.” (Nietzsche)

İngilizce Dostluk Sözleri

İngilizce Arkadaşlık Sözleri Uzun

Resmi İndir

“Be slow to fall into friendship; but when thou art in, continue firm and constant.” “Birisiyle arkadaş olurken yavaş davranın; ama arkadaş olduğunuzda kararlı ve istikrarlı devam edin.” (Sokrates)

A single rose can be my garden a single friend, my world. Tek bir gül bahçem olabilir. Tek bir arkadaş, dünyam.

İngilizce Anlamli Arkadaşlık Sözleri

Resmi İndir

A real friend is one who walks in when the rest of the world walks out. Gerçek bir arkadaş, dünyanın geri kalanı çıktığında içeri giren birisidir.

Lucky are those who find a true loyal friend in this fake world. Bu sahte dünyada gerçek sadık bir arkadaş bulanlar şanslıdır.

“It is not so much our friends’ help that helps us, as the confidence of their help.” “Bize yardım eden arkadaşlarımızın yardımı değildir, arkadaşlarımızın yardımının sağladığı güvendir.” (Epiküros)

“A friendship that like love is warm; A love like friendship, steady.” “Aşk gibi bir arkadaşlık sıcacıktır; arkadaşlık gibi bir aşk ise istikrarlıdır.” (Thomas Moore)

“Friendship is a single soul dwelling in two bodies.” “Arkadaşlık tek ruhun iki bedene bölünmesidir.” (Aristoteles)

Friendship is like a melon you must try one hundred to find a good one. Dostluk bir kavun gibidir. İyi bir tane bulmak için yüz tane denemelisin.

“Friendship always benefits; love sometimes injures.” “Arkadaşlık her zaman fayda sağlar; aşk bazen incitir.” (Seneca)

“Without friends life is but a wilderness.” “Hayat arkadaşsız kuraklıktan başka bir şey değildir.” (Francis Bacon)

“Nothing but heaven itself is better than a friend who is really a friend.” “Cennetin kendisi hariç hiçbir şey gerçekten arkadaş olan bir arkadaştan daha iyi değildir.” (Plautus)

Friends buy you a lunch. Best friends eat your lunch. Arkadaşlar sana bir öğle yemeği alır. En iyi arkadaşlar öğle yemeğini yer.

İngilizce Resimli Arkadaşlık Sözleri

Resmi İndir

Friendship is always a sweet responsibility, never an opportunity. Dostluk her zaman tatlı bir sorumluluk, asla bir fırsat değildir. Khalil Gibran

How many days in the narrow well that’s the reality of man is your friend. Dar günde kaç tane dostun yanında ise işte o kadar gerçek dostun vardır.

“Thy friendship oft has made my heart to ache; do be my enemy-for friendship’s sake.” “Arkadaşlığın sık sık kalbimi acıttı, dostluğumuzun aşkına düşmanım ol.” (William Blake)

İngilizce Arkadaşlık Sözleri anlamli

Resmi İndir

“Friendship is always a sweet responsibility, never an opportunity.” “Arkadaşlık her zaman tatlı bir sorumluluktur, asla fırsat değil.” (Khalil Gibran)

If you lend a friend five dollars and never see him again, it was worth it. Bir arkadaşına beş dolar borç verirsen ve onu bir daha göremezsen, buna değdi.

Only your real friends will tell you when your face is dirty. Yüzün kirli olduğunda sadece gerçek arkadaşların sana söyleyecek. Sicilya Atasözü

There are three faithful friends, an old wife, an old dog, and ready money. Üç sadık arkadaş, yaşlı bir eş, yaşlı bir köpek ve hazır para var. Benjamin Franklin

“Friendship is love without wings!” “Arkadaşlık kanatsız aşktır!” (Lord Byron)

“Friendship is a sheltering three.” “Arkadaşlık koruyucu bir ağaçtır.” (Samuel Coleridge)

“Friendship is disinterested commerce between equals; love, an abject intercourse between tryrants and slaves.” “Arkadaşlık eşitler arasında kar amacı gütmeyen bir ticarettir; aşk, tiranlar ve köleler arasında aşağılık bir görüşme.” (Oliver Goldsmith)

Arkadaşlık Sözleri Ingilizce

Resmi İndir

Your friend is the man who knows all about you and still likes you. Dost, sizin hakkınızda her şeyi bilen ve hala sizi seven kişidir. Elbert Hubbard

Good friends, good books, and a sleepy conscience: this is the ideal life. İyi arkadaşlar, güzel kitaplar ve uykulu bir vicdan, işte ideal yaşam budur. Mark Twain

Friend, sometimes shorter, sometimes it is a flower that grows as long as. Arkadaslık bazen bir çiçeğin büyüdüğü kadar uzun bazen de kısadır.An intimate friend and a hated enemy have always been indispensable requirements for my emotional life.”

“Duygusal hayatım için içeriden bir arkadaş ve nefret edilen bir düşman zorunlu bir ihtiyaç oldu” (Sigmund Freud)

Dostluk sözleri ingilizce

“I have friends in overalls whose friendship I would not swap for the favor of the kings of the world.” “Dünya üzerindeki krallar içi değişmeyeceğim arkadaşlarım var.” (Thomas Edison)

İngilizce Guzel Dostluk Sözleri

Resmi İndir

“Plato is my friend, Aristotle is my friend, but my greatest friend is truth.” “Plato beni arkadaşım, Aristotle benim arkadaşım, ama en yakın arkadaşım gerçeklik.” (Isaac Newton)

We all have that one as friend, who always give the best relationship advice but is still single. Hepimiz en iyi ilişki tavsiyesinde bulunan ama hala bekar olan bir arkadaşımız var.

A good friend is like a four-leaf clover; hard to find and lucky to have. İyi bir arkadaş dört yapraklı bir yonca gibidir; Bulmak zor ve sahip olmak ise şans. İrlanda Atasözü I love everything that’s old. Old friends, old times, old manners, old books, old wine. Her şeyin eskisini severim. Eski dostlar, eski zamanlar, eski terbiye, eski kitaplar, eski şarap. Oliver Goldsmith

İngilizce Dostluk Sözleri ve Anlamları

Resmi İndir

“Don’t walk behind me; I may not lead. Don’t walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.” (Arkamdan yürüme; yol göstermeyebilirim. Önümden yürüme; takip etmeyebilirim. Sadece yanımda yürü ve arkadaşım ol.” (Albert Camus)

“A good scientist values criticism almost higher than friendship: no, in science criticism is the height and measure of friendship.” “İyi bir bilim insanı eleştiriyi arkadaşlıktan üstün tutar: hayır, bilimde eleştiri arkadaşlığın ölçüsü ve en yüksek noktasıdır.” (Francis Chick)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!:
emotion
0
emotion
0
emotion
0
emotion
0
emotion
0
emotion
0
emotion
0
Dostlarınla paylaş:
WPDURUM KULLANICILARI NE DİYOR?
Yorum yaz
Rus Kızlara Söylenecek Güzel Sözler
Rus Kızlara Söylenecek Güzel Sözler

Romantik ve duygusal anlarda paylaşılacak en güzel Rusça aşk sözlerini bu sayfada...

 • Anlamlı
 • 7 gün önce
 • 99
50 adet En Güzel Dini İyi Geceler Mesajları 2023
50 adet En Güzel Dini İyi Geceler Mesajları 2023

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge Dini İyi Geceler...

 • Anlamlı
 • 1 ay önce
 • 221
Ezan İle İlgili Sözler 2023
Ezan İle İlgili Sözler 2023

Kur'an-ı Kerim'in deli olan Arapça üzerinden kullanabileceğiniz ezan sözlerini, aynı zamanda...

 • Anlamlı
 • 10 gün önce
 • 90
Bekarlık Sözleri
Bekarlık Sözleri

Kendinizi üzgün ve yalnız hissediyorsanız, sizi sımsıkı saracak sıcak bilgelik...

 • Anlamlı
 • 1 ay önce
 • 224
Küresel Isınma ve İklim Değişikliği İle İlgili Sözler
Küresel Isınma ve İklim Değişikliği İle İlgili Sözler

Aşağıda, çeşitli kaynaklardan yıllar boyunca toplanan ilham verici ve bilge "Küresel Isınma...

 • Anlamlı
 • 1 ay önce
 • 191
Pozitif Düşünme Motivasyon Sözleri
Pozitif Düşünme Motivasyon Sözleri

Gülümse pozitif sözler, hayata güzel bakmak ile ilgili sözler, günlük pozitif sözler,...

 • Anlamlı
 • 1 ay önce
 • 395
Daha fazlası
WPdurum'a abone olun

Paylaşımlardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız abone olun!